Stěhujete se do zahraničí a chtěli byste se vyhnout stresu? Pak si stěhování naplánujte na vhodný termín.

Zkuste to ve středu – typickým stresujícím dnem jakéhokoli stěhování je sobota nebo neděle. V tyto dny totiž potkáte na ulici před domem většinu vašich sousedů, a jejich zvídavé otázky a zdržování ve formě hovoru vám rozhodně při stěhování nepomohou, ba právě naopak. Příliš rozumné to není ani v pátek a v pondělí, protože pondělky jsou pro většinu lidí stresující, neboť začíná pracovní týden, a v pátek jsou zas kolony a zácpy na sinicích a příliš hustý provoz ve městě i na venkově. Ideální dny na stěhování do ciziny Zahraniční stěhování i v tuzemsku jsou úterý, středa a čtvrtek.

jízda po dálnici

Neděle a svátky vynechejte – v tyto dny nesmí kamiony s návěsem nad 3,5 tuny na většinu dálnic v Evropě, proto s těmito dny raději nepočítejte. Zjistěte si také předem, zda v zemi, kam se stěhujete a v zemích, kudy stěhovací vozy projíždí, není ve vámi zvolený termín státní svátek (každá země to může mít jinak). V některých zemích je problém s výjezdem těchto vozidel i v sobotu (v určité hodiny).

kamiony na parkovišti

Jaro, léto, podzim zima – každé roční období má pro stěhování svá plus a mínus, ale těch plus se nejvíce vztahuje k jaru. Respektive k měsíci květnu a červnu. Co se týče příznivých teplot pro přestěhování je ideální období druhé poloviny května a prvních čtrnáct dnů v červnu. V této době je také již dostatek slunečního svitu, což odhání deprese a chmury. V zimě se stěhování do zahraničí komplikuje povětrnostními vlivy na silnicích, v létě v období tropických veder je zas tento proces nepříjemný a někdy i nebezpečný ze zdravotního hlediska. Podzimní stěhování bývá příjemné mezi koncem srpna a koncem září, kdy vás zastihne babí léto, ale v říjnu a v listopadu spíše počítejte s mlhavým počasím a nízkou oblačností, což může zvyšovat riziko depresí.